از خواص گیاه حنا چه می دانید؟! | سبزیجات

به گزارش ایران ناز حنا از جمله گیاهان دارویی سنتیه که محبوبیت بالایی در میان ایرانیان داشته. خواص حنا از نظر پزشکی خیلی زیاد و جالبه. واسه آشنایی با خواص حنا خوندن این مطلب رو پیشنهاد و در ادامه شما رو با تموم فواید و خواص حنا آشنا می کنیم.

 

یکی از گیاهان دارویی که از دیر باز در کشور ما استفاده میشن حناه که حالا هم با وجود پیشرفتای صنعت داروسازی جایگاه خود رو بین مردم حفظ کرده و به کار گیری خواص گیاه حنا در بین مردم جایگاه خاص ای داره.حنا چه به شکل مصرف موضعی و چه به صورت خوراکی در کتابای طب سنتی

 

ایران و چین بارها اومده و واسه اون مصارف خیلی از جمله درمان جذام، یرقان، سنگ کلیه، جرب و چیزای دیگه ای به جز اینا گفته شده. از جمله خواص گیاه حنا در طب نوین هم میشه به خاصیت ضد قارچی، ضد باکتریایی، تب بری، ضد التهاب و مراقبت از پوست در برابر آفتاب اشاره کرد.

 

 

این موارد به عنوان خواص حنا به اثبات رسیده و حنا تونسته جایگاه خود رو به عنوان یه گیاه دارویی حفظ کنه. بعضی از خواص گیاه حنا بسیار باحال و حیرت انگیزه.۱. خواص حنا واسه پوست: یکی از مهمترین خواص حنا دفاع در برابر عفونته.

 

حنا می تونه به بدن کمک کنه تا در برابر عفونت، دفاع قوی تری داشته باشه و این باعث می شه که کم کم باکتریای مضر از پوست شما محو شه. این یکی از مهمترین خواص حنا واسه پوسته. این باکتریا دلیل به وجود اومدن بعضی از عفونتا در بدن می شه که به روشای مختلفی تولید می شن،

 

و درمان پوست شما به طور منظم به وسیله حنا و به کار گیری این خواص حنا تاثیر زیادی در حذف باکتریا داره.۲. مشکلات کبدی: از دیگر خواص حنا در درمان مشکلات کبدیه. حنا به عنوان گیاه پزشکی به طور کامل به درد بخور در نظر گرفته می شه از این رو پوست گیاه حنا در درمان بزرگ شدن کبد و یرقان موثره.

 

 

خواص برگ حنا: واسه رفع و درمان اگزما گرد برگ حنا با برگ هلو مخلوط کنین و به صورت ضماد استفاده کنین.۴. خواص ریشه حنا: واسه درمون ترشحات سوزاکی مهبل از جوشونده ریشه درخت استفاده می شه.۵. خواص حنا واسه آرامش درد: حنا می تونه التهابی که منتهی به درد می شه رو کاهش بخشه،

 

شما می تونین در مناطق آسیب دیده پوستتون، از حنا به عنوان مسکن ضعیف استفاده کنین. اگه شما آلرژی و یا تمایل به به کار گیری شکلای جور واجور دارو ندارین، حتما از حنا و خواص حنا استفاده کنین و علاوه بر اونا حنا یه ماده طبیعیه که مزیت خاص اون حساب می شه.۶. رفع جوشای دهن: یکی از خواص حنا رفع جوشای دهانه.

 

واسه رفع جوشای دهن، جوشونده حنا رو مزمزه کنین و نتیجه خوبی بگیرین.۷. جلوگیری از بید زدگی: یکی از خواص حنا اینه که با گذاشتن گل یا برگ حنا در لابه لای لباسهای خود از بید زدگی لباس جلو گیری می کنین.۸. خواص زیاد حنا: از جوشونده برگهای حنا به صورت غرغره واسه رفع پیله دندون استفاده می شه.

 

 

در مصرف داخلی واسه کاهش درد معده بعد از زایمون و هم اینکه واسه رفع خشونت صدا تجویز می شه. از دیگر خواص حنا اینه که واسه رفع عرق بدبوی پا بسیار موثره.۹. حنا ضد سردرد: یکی از خواص حنا اینه که با گذاشتن ضماد حنا با سرکه روی پیشونی سر دردتون خوب می شه.۱۰. خواص حنا واسه بینایی: گذاشتن ضماد حنا بر سر باعث تقویت بینایی می شه. این یکی از جالبترین فواید حنا هستش.

 

خواص جور واجور حنا: از خواص حنا اینه که غرغره اون با آب دم کرده برگ اون واسه زخمهای دهن خوبه. خوردن دو گرم اون و یا خوردن آب خیس کرده ۵۰ گرم اون واسه یرقان، طحال، سنگ کلیه، مثانه و سختی ادرار نافعه. خواص حنا واسه رویانیدن ناخن اصلی به جای ناخن کج اثر خوب داره.۱۲. خواص حنا و نیروی جنسی: حنا کردن کف پا عث لطیف شدن کف پا شده وبوی بد پا رو نابود می کنه و باعث تقویت نیروی جنسی می شه.

 

خواص حنا و نیروی جنسی: حنا کردن کف پا عث لطیف شدن کف پا شده وبوی بد پا رو نابود می کنه و باعث تقویت نیروی جنسی می شه.اما حنا نمی تونه نگرانی شما دراین موضوع رو نابود کنه و اگه وضعیت پوست شما گرمه به دکتر مراجعه کنین تا با دقت تموم مشکل شما رو بهتر کنه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *