از خواص گیاه شاه دانه چه می دانید؟ | سبزیجات

به گزارش ایران ناز شاه دانه گیاهی یه ساله با برگای قطره ایه. میوهٔ این گیاه ریز و روغنی بوده و خاصیت آرامش بخش داره که از اون واسه درمان هم استفاده می شه.شاه دانه گیاهی یه ساله با برگای قطره ایه. میوهٔ این گیاه ریز و روغنی بوده و خاصیت آرامش بخش داره که از اون واسه درمان هم استفاده می شه.

 

از بخشای جور واجور این گیاه مشتقات خیلی از جمله تخم شاه دانه، الیاف شاه دانه و مواد روانگردان شامل ماری جوونا و حشیش جفت و جور می شه.گیاهی مثل گزنه که بلندیش تا دو متر می رسه. دارای غنجهای زیاد، برگهای کشیده و دانه های ریزه. هم اینکه از دانه ها جهت جفت و جور روغن و تولید صابون استفاده می شه.

 

برگا و غنچه مستقیماً یا جهت تولید بنگ استفاده می شد. تی. اچ. سی در گونه ماده این گیاه غلظت بیشتری داره. طبق بیانات مورخین، شاهدانه از اولین گیاهانی بوده که به وسیله بشر کشت شده و به کار گیری برگ و غنچه شاهدانه (کانابیس) به عنوان کانابانوید به بیشتر از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد می رسه.

 

از خواص گیاه شاه دانه چه میدونید؟

 

در بعضی از کتب قدیمی به کانابیس گیاه مقدس می گفتن. از این گیاه جهت درمان بعضی بیماریا-کم کردن درد قاعدگی خانوما-درمان افسردگی و… استفاده می شه. شاهدانه در استانهای فارس، اصفهان، تهران و شمال ایران کشت می شه. این گیاه در ایران به نام وید یا کنف هم شناخه می شه.

 

خواص دارویی شاهدانه دانه شاهدانه، یکی از مغذی ترین و قابل هضم ترین مواد غذایی روی زمینه. دانه شاهدانه پر از پروتئین، اسیدهای آمینه لازم و اسیدهای چرب لازمه.دانه های شاهدانه دارای خواص تغذیه ای زیادی هستن و منبع خوبی از اسیدهای چرب لازم و اسیدهای آمینه لازم و هم مواد معدنی هستن.

 

طبق یافته های تحقیقات، آدمایی که به طور منظم دانه های شاهدانه رو مصرف می کنن فشار خون و هم اینکه اندازه کلسترول بد در خون اونا با کم شدن روبرو می شه.پروتئین و آنزیمای موجود در دانه های بدون پوست شاهدانه، از اون جا که موجب کاهش ورم و التهاب می شه کمک خوبی واسه مبتلایان به آرتروز و هم اینکه درد مفاصل حساب می شه.

 

 

اگه به دنبال راهی واسه کاهش وزن خود هستین، شاهدانه رو همراه با صبحونه بخورین. مصرف شاهدانه هنگام صبح و در وعده صبحونه، باعث احساس سیری طولانی طی روز در شما می شه و اینطوری دیگه نسبت به خوردن غذاهای شور و شیرین اشتهای کاذب دارین.

 

مصرف شاهدانه هم اینکه موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و هم تنظیم هورمونا می شه.بعضی از مبتلایان به مریضی «ام اس» واسه برطرف کردن علائم مشکل خود، به طور قانونی از شاهدانه استفاده می کنن.تحقیقات روی گیاه شاهدانه واسه تولید دارویی به عنوان درمان بیماریای ضعیف کننده سیستم عصبی بدن ادامه داره.

 

شاهدانهTمشخصات گیاه شاه دانه شاهدانه  ضد اسپاسم و انقباضات عضلانیه محققان آمریکایی اعلام کردن ترکیب شیمیایی گیاه شاهدانه می تونه مانع گسترش سلولای سرطان سینه در بدن شه.محققان موفق به کشف یه ماده شیمیایی در گیاه شاهدانه شدن

 

 

که تاثیر ضدافسردگی داره. اونا فهمیدن که این ترکیب شیمیایی می تونه به تولید دوباره سلولای عصبی کمک کنه.شاهدانه  ضد اسپاسم و انقباضات عضلانیه.شاهدانه  مسهله و در درمان یبوست کاربرد داره.- واسه آدمایی که دچار احتباس ادرار شدن،

 

شاهدانه  کارسازه.- روغن شاهدانه گرم و خشکه و واسه درد گوش خوبه. گیاه شاهدانه مسکن واقعی و موثری واسه درد شکم و درمون میگرن و درد اعصاب و روماتیسمه.اگه به دنبال راهی واسه کاهش وزن خود هستین،

 

شاهدانه رو همراه با صبحونه بخورین. مصرف شاهدانه هنگام صبح و در وعده صبحونه، باعث احساس سیری طولانی طی روز در شما می شه و اینطوری دیگه نسبت به خوردن غذاهای شور و شیرین اشتهای کاذب دارین.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *