از خودتان در برابر امواج تلفن همراه مراقبت کنید | بیماری

: از خودتون در برابر امواج گوشی موبایل مراقبت کنین 

امواج تلفن همراه می تونه واسه آدم مضر باشه، امواجی که همیشه در دور و بر ما هستن و با دچار شدن به سرطان رابطه مستقیم دارن. با دقت به این که فناوری بی سیم با دنیای امروز ما آغشته شده و نمی تونیم اونا رو از زندگی خود به طور کامل دور کنیم، پس بهتر هست به بعضی از نکات ایمنی دقت نشون بدیم

با اینکه تموم محققان نسبت به مضر بودن تشعشعات ناشی از تلفنای همراه و وسایل بی سیم هم عقیده نیستن و فکر می کنن که در پایه خطرناک بودن این فناوری باید تحقیقات بسیار دیگری انجام داد، اما محققانی که در تحقیقات خود به دلایلی مبنی به مضر بودن امواج متصاعد از این وسایل دست پیدا کردن، مردم رو به مراقبت از خود تشویق میکنن.

در این مطلب به بعضی از راهکارهای مراقبت از خود در برابر تشعشعات الکترومغناطیسی متصاعد از این وسیله ها اشاره شده هست:

۱- حفظ فاصله
گوشی موبایل تون رو کنار خود یا در لباس تون قرار ندین. هیچوقت تلفن تون رو درون جیب تون نذارین مگه این که اونو در حالت “هواپیما، airplane” گذاشته باشین.طبق تحقیقاتی مشخص شده که زنان اگه گوشی موبایل رو درون لباس خود بذارن، احتمال دچار شدن به سرطان پستون در اونا زیاد می شه.

همین طور آویزون کردن تلفن به کمربند، میتونه منتهی به نازایی در مردان شه. چون ساخت اسپرم و حرکت اسپرم ها کم میشه.

۲- استفاده از بلندگو
به جای قرار دادن گوشی موبایل کنار گوش خود، که ممکن هست به غدد بزاقی تون آسیب بزنه و احتمال دچار شدن به سرطان غده پاراتیروئید رو تا ۴ برابر زیاد کنه، از بلندگوی تلفن استفاده کنین.

۳- خاموش کردن گوشی موبایل
بیشتر مواقع دستگاه گوشی موبایل تون رو خاموش کنین.اینجوری از تشعشعات الکترومغناطیسی یه مدت در امان هستین.

۴- گزینه جانشین
با استفاده از اینترنت کابلی می تونین از گوشی موبایل و «هرچند وای-فای» در نتیجه تشعشعات الکترومغناطیسی دور بمونین و در عین حال رابطه خود با بقیه رو حفظ کنین.

۵- به کار گیری وسایل محافظتی
یه سری جلدهای محافظتی در برابر امواج گوشی موبایل هست که مدعی ان میتونن اثر این امواج رو به کمترین حد ممکن برسانند.می تونین از این سپرهای محافظتی استفاده کنین.

۶- به کار گیری گردن بند شونژیت «Shungite»
  یه جور سنگ معدنی غیربلوری و مشکی هست که بیشتر از ۹۸ درصد اون از کربنه.تحقیقات نشون داده که این سنگ می تونه افراد رو از تشعشعات الکترومغناطیسی دور نگه داره.

۷- نوشتن اس ام اس در فاصله ای دور از خود
اگه می خواین با به کار گیری گوشی موبایل اس ام اس بفرستید، تلفن تون رو ۳۰- ۴۰ سانتی متر از خود دور نگهدارین تا هنگام نوشتن اس ام اس، کمتر در برابر تشعشعات قرار بگیرین.

۸- به کار گیری هدفون سیمی
با به کار گیری هدفون سیمی می تونین گوشی موبایل تون رو از خود دور نگهدارین و از تشعشعات دور بمونین.

۹- دسترسی آسون
تلفنای همراه با آنتن دهی به درد بخور، شما رو در نیروی کمتری از تشعشعات الکترومغناطیسی قرار میدن.پس مراقب باشین، گیرنده گوشی موبایل تون در شرایط خوبی باشه.

۱۰- محدود کردن بلوتوث
تا جایی که می تونین به کار گیری بلوتوث رو به کمترین حد ممکن برسونین و از وسایل سیمی استفاده کنین.به کار گیری مواد غذایی واسه مقاوم کردن بدنبا مصرف غذاییایی مثل دانه انار، رزماری، زغال اخته، گردو، دارچین، بروکلی، گردو، مارچوبه، آلوبخارا، گشنیز، ریحان، اسیدهای چرب امگا۳، ویتامین D3، توت می تونین بدن تون رو در برابر امواج الکترومغناطیسی حفظ کنین.

.

منبع :gahar.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *