از خوردن این غذاها قبل از پرواز | بپرهیزید | تغذیه سالم

برترینا: شاید شمام جزو اون دسته از مسافران هواپیما هستین که در طول سفر با خود غذا یا اسنک میارن. هر چند ممکنه غذاهایی که شما به همراه خود میارید سالم و به درد بخور باشن اما شاید گزینه مناسبی واسه سفرهای هوایی نباشن.

 

مثلا خیلی از مواد غذایی موجب نفخ، کاهش یا افزایش فشار خون یا حتی حالت تهوع می شن که در این مطلب به بعضی از اونا اشاره کردیم. پس این بار قبل از سفرهای هوایی خود، خوب در مورد مواد غذایی که مصرف می کنین دقت کنین تا مشکلی در طول پرواز براتون بوجود نیاد.

 

غذاهای پر از پروتئین

 

مصرف غذاهای پر از پروتئین مانند تخم مرغ، پودرهای پروتئین یا گوشت قبل از پرواز انتخاب خوبی نیس از این رو که میکروبایی تولید می کنن که موجب گاز سولفید هیدروژن می شن. البته تقریبا ۳ تا ۵ ساعت زمان میبره تا این گاز در بدن شما تولید شه، پس اگه سفر شما ۱ تا ۲ ساعت پس از مصرف این غذاس، اشکالی نداره اما واسه پروازهای دراز مدت بهتره که از خوردن مواد شامل پروتئین دوری کنین.  

 

 

از خوردن این غذاها قبل از پرواز، دوری کنین

 

آجیل

 

آجیلایی چون بادام، شاه بلوط، کتون، فندق و پسته پر از فیبرهای قابل تخمیر هستن که جزو مواد اولیه گاز روده به حساب میان. هر چند این مواد واسه بدن بسیار به درد بخور و لازمن اما منتهی به تولید گاز روده می شن. مشکل اینجاس که هر چی ارتفاع و فشار هوا بیشتر می شه، گاز روده شمام زیاد می شه.

 

 

 

میوه های خشک

 

بیشتر میوه های خشک، به خصوص اگه به مقدار زیادی مصرف شن، موجب تولید سوربیتول و فیبر و به دنبال گاز روده می شه.

 

آدامس بدون قند و نعنایی

 

این مواد دارای الکلای قندی از جمله زایلیتول، مانیتول و سوربیتول هستن که هضم غذا رو سرعت می بخشن. از این رو ممکنه که شما احساس نفخ یا اسهال کنین. مطمئنا شمام دوست ندارین که در این شرایط در هواپیما به سر برید.

 

 

 

نخود

 

هر چند این ماده اسنک بسیار مقوی و سالمیه اما به عنوان اسنکی واسه سفرهای هوایی اصلا انتخاب خوبی نیس. حتما میدونید که حبوبات، به خصوص نخود، موجب ایجاد گاز معده می شن. پس بهتره که قبل از پروازتون از خوردن این مواد شدیدا دوری کنین.

 

چیپس

 

چیپس نه فقط ارزش غذایی نداره بلکه پر از چربی و نمک هم هست. این ماده به دلیل نمک زیادی که داره موجب ورم دستا و پاها می شه. هم اینکه ممکنه پس از مصرف اون نشونه هایی از رفلکس اسید رو هم ببینین. پس اگه نمی خواین که در طول پرواز اینجور مشکلاتی گریبان تون رو بگیره، از خوردن چیپس قبل از سفرهای هوایی تون دوری کنین. 

.

منبع : bartarinha.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *