از خوردن این مواد غذایی در زمان سرماخوردگی پرهیز کنید | بیماری

: از خوردن این مواد غذایی در زمان سرماخوردگی دوری کنین

: بعضی از مواد غذایی وجود دارن که مصرف اون موقع سرماخوردگی باعث شدید شدن این مریضی می شه. خوردن مواد غذایی مانند ماکارونی، خامه و نون باگت باعث طولانی تر شدن سرماخوردگی می شه. در این بخش مواد غذایی که باعث شدید شدن سرماخوردگی می شن رو آماده کردیم. پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله رو بخونین. با ما همراه شید.

یه متخصص طب ایرونی با بیان “در زمان دچار شدن به سرماخوردگی از طاقباز خوابیدن دوری کنین”، به تشریح پرهیزات غذایی و رفتاری به هنگام سرماخوردگی پرداخت.

دکتر محمد عسکرفراشاه درباره سرماخوردگی اعلام کرد: ماساژ پیشونی, شقیقه و پشت گوش با روغنایی مثل بابونه، سیاهدانه یا زیتون می تونه در بهبود علایم سرماخوردگی مؤثر باشه.

ایشون اضافه کرد: در صورت بروز سردرد، ماساژ کف پاها با آب ولرم می تونه در کم شدن نشونه های اون کمک کننده باشه, استحمام در اول سرماخوردگی به خصوص اگه با تب همراه باشه مضره و باعث طولانی شدن مریضی می شه هم اینکه روغن مالی سر یا به کار گیری ژل موی سر در مدت سرماخوردگی ممنوعه, در زمان دچار شدن به سرماخوردگی از طاقباز خوابیدن دوری کنین چون امکان بروز بیماریای ریوی به دنبال اونو زیاد می شه, بهتره به پهلو خوابیده طوری بخوابین که سوراخای بینی رو به زمین باشن.

این متخصص طب ایرونی گفت: خوردن آب سرد به خصوص آب شامل یخ و هر ماده سردکننده چاله دهن مثل بستنی و یخ در دوران سرماخوردگی ممنوعه و مصرف اونا موجب شدید شدن مریضی می شه هم اینکه مصرف زیاد گوشت، شیر، غذاهای غلیظ مثل حلیم، هندوانه، خربزه، ادویه تند، زعفران، سیر و پیاز خام در بیماران تب دار ممنوعه.

عسکرفراشاه گفت: اگه علائم سرماخوردگی بیشتر از ۴ تا ۵ روز به طول برسه یا علایمی از عفونتای باکتریال مثل تب وجود داشته باشه، باید با مراجعه به دکتر متخصص و تشخیص دقیق مریضی، داروهای لازم، تجویز و مصرف شن و از خود درمانی و مصرف خودسرانه داروهای شیمیایی دوری شه.

ایشون گفت: مصرف ماست پرچرب، خامه، نون باگت، غذاهای خمیری و غلیظ مثل لازانیا، پاستا، ماکارونی، آش رشته ، سرخ کردنی و پنیر پیتزا ترشحات به وجود اومده به وسیله سینوسا رو غلیظ تر می کنه و طی دوره مریضی رو طولانی تر می کنه و بهتره از اونا دوری شه.

این متخصص طب ایرونی اعلام کرد: آبریزش بینی در روزای ابتدایی زکام (۲ روز اول) “به درد بخور” است و دفع کننده مواد زائدیه که با تجمع خود می تونن بیماریای جدی تری رو در بدن بسازه و تا جایی که مقدوره نباید جلوی اونو گرفت.

عسکرفراشاه گفت: از تصمیمات ساده و کم آسیب واسه کاهش دچار شدن به نزله و زکام، خاکشیر و آب جوشه, خاکشیر زکام رو کاهش داده و از ترشحات بینی کم می کنه, سردردهای هنگام زکام و نزله با مصرف خاکشیر بهبود پیدا میکنه.

.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *