از خوردن این ۹ ماهی پرهیز کنید! عکس | بیماری

: همه میدونیم که ماهی هم خوشمزه و هم خوبه. اما بعضی از ماهیا ضررشون از منفعتشان بیشتره.

۱- گربه ماهی وارداتی- پیشنهاد نمی شه

: از خوردن این ۹ ماهی دوری کنین! +عکس

گربه ماهیا اندازه های مختلفی داره. خوردن نوع پرورشی این ماهی بخاطر تغذیه هرمونا، مخصوصا اونا که در کشورای آسیایی پرورش داده شدن، خطرناکه. گربه ماهی غیرپرورشی خطر کمتری داره و از نظر غذایی خوبه.

۲- ماکارل (ماهی خال خالی)

ماکارل جیوه داره که در بدن آدم جمع شده و باعث بیماریای جور واجور می شه. ماکارل اقیانوس اطلس کم خطرترین نوعه و می تونین هرچقدر که می خواین از این نوع بخورین.

۳- تونا (ماهی تن)

مصرف ماهیانه بزرگسالان ۱۰۰ گرم، کودکان پیشنهاد نمی شه

ماهی تن ، مخصوصا نوع باله مشکی و باله آبی اون شامل جیوه س. نوع غیرپرورشی این ماهی تقریبا منقرض شده و در فروشگاه ها خیلی کم پیدا می شه. ماهی تن پرورشیه که با هرمون و آنتی بیوتیک تغذیه می شن.

۴- تیلاپیا

واسه بیماران قلبی، آسم و آرتروز پیشنهاد نمی شه

این ماهی اسیدهای چرب به درد بخور نداره و بجای اون چربیای ناسالم داره. مصرف زیاد این ماهی باعث افزایش کلسترول و حساسیت می شه.

۵- ایل

مار ماهی چربی زیادی داره و به آسونی پس مونده های صنعتی و کشاورزی موجود در آب رو جذب می کنه. نوع آمریکایی این ماهی مواد سمی زیادی داره. نوع اروپایی اونم شامل مقدار زیادی جیوه س.

۶- پانگاسیوس

ماهی پانگاسیس پیشنهاد نمی شه به خاطر این که بیشتر پانگاسیس موجود در فروشگاه ها از ویتنام میاد که در رودخانه مکونگ صید می شه. رودخانه مکونگ یکی از آلوده ترین رودخانه های دنیاس. فیله این ماهی شامل مقدار زیادی نیتروفرزن و پلی فسفاته.

۷- تیله فیش

مصرف ماهیانه مردان ۱۰۰ گرم، زنان و کودکان پیشنهاد نمی شه
این ماهی شامل بیشترین اندازه جیوه س و برخلاف قانون صید می شه و خطر مسمومیت غذایی اون بالا هستش.

۸- سی بس

مصرف ماهیانه بزرگسالان ۲۰۰ گرم، کودکان ۱۰۰ گرم
ماهی سی بس اندازه زیادی جیوه داره. بعضی وقتا فیله این ماهی رو با فیله ماهی پنگاسیس و دیگه ماهیای ارزون قیمت جانشین می کنن و به مشتریان میدن.

۹- دلارفیش

باعث مشکل گوارشیه و پیشنهاد نمی شه این ماهی که به اویل فیش هم معروفه به دلیل داشتن جمپیلوتکسین، در بدن هضم نمی شه. مسمومیت اون خطرناک نیس، اما می تونه باعث مشکل گوارشی شه. واسه کاهش ماده سمی اون بهتره سرخ و یا کباب شه.

ماهی رو چیجوری انتخاب کنیم؟

ماهی تازه همیشه فلسای نورانی و چشمانی پاک داره. ماهی رو در دست بگیرین و نگاه کنین- دم ماهی کهنه آویزانه. آب شش های خشک و چشمای قهوه ای هم نشون از کهنگی ماهی داره.

اگه ماهی زنده می خرید، ببینین آب تانک تمیز باشه. موقع انتخاب ماهیایی که در کف تانک هستن رو بخرین.

اگه ماهی رو صید می کنین و می خورید، اندازه جیوه آب رو با جیوه سنج اندازه گیری کنین.

وقتی ماهی سلمون می خرید، تیکهایی که خطوط سفید دارن رو بخرین. اگه تیکه به طور کامل قرمزه، شاید به اون رنگ اضافه کردن. ماهی با لکه های روشن در روی پوست رو نخرید. اونا رو موقع تخم ریزی صید کردن و به خاطر همین گوشت اونا شله.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *