از خوردن ترشیجات در شب پرهیز کنید | تغذیه سالم

از خوردن ترشیجات در شب دوری کنین

تغذیه

یکی از خوردنیهای موجود در سفره ایرانیان از زمانهای دور تا الان که جزو جدانشدنی سفره کدبانوهای ایرونی بوده ، شکلای جور واجور و اقسام ترشیجاته

از خوردن ترشیجات در شب دوری کنین؛ خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخون و ضعف اعصاب و حتی سکته های مغزی و قلبی می شه.

یکی از خوردنیهای موجود در سفره ایرانیان از زمانهای دور تا الان که جزو جدانشدنی سفره کدبانوهای ایرونی بوده ، شکلای جور واجور و اقسام ترشیجات (هفتابیجار ، سیرترشی ، ترشی لیته ، ترشک، لواشک و…) است.

مصرف ترشیجات به نوبه خود از اصولی برخورداره که خوندن این مطلب ، می تونه نگاه خوانندگان رو عوض کنه؛ ترشیجاتی مثل هفت بیجار ، سیرترشی ، ترشی لیته و بقیه شکلای جور واجور دیگه از ترشیجات از نظر تقسیم بندی نه جزو غذا حساب می شن و نه اثر دارویی دارن بلکه باید به عنوان چاشنی غذاهای جور واجور همراه با غذا به مقدار کم مصرف شن.

مصرف زیاده از حد و غیراصولی ترشیجات نه فقط به درد بخور نیس بلکه می تونه ناشی بیماریها و امراض جور واجور در مصرف کنندگان اون شه؛ مصرف غیراصولی ترشیجات اگه در دوران جوونی مشکلی ایجاد نکنه شک نداشته باشینً در دوران میانسالی و پیری گریبانگیر هستش.

نکته مهمی که همه باید به اون اهتمام دارا باشن اینه که مصرف ترشیجات از اصول مهمی برخورداره؛ واسه هر غذایی باید ترشیجات متناسب با اون غذا رو انتخاب کرد چون ترشیجات اگه به درستی انتخاب نشن، نه فقط به درد بخور واقع نمی شن بلکه می تونن اثرات منفی روی خوراکیها دارا باشن.

از نظر موقعیت وقتی ، زمان مصرف ترشیجات، سه ماهه زمستون و ماه اول بهاره؛ از خوردن ترشیجات در فصل تابستون و پاییز باید دوری کرد چون از نظر طب سنتی(Traditional medicine) ایران، غذاهای فصل زمستون باید دارای طبع گرم باشن پس پیشنهاد می شه کنار غذاهای با طبع گرم و خشک ، مصرف ترشیجات رو برنامه ریزی کرد.

از خوردن ترشی کلم و گل کلم و هفتا بیجار که همه این موارد به خودی خود نفخ ایجاد می کنن ، همراه با غذاهای نفاخ از جمله خوراک لوبیا و دیزی آبگوشت دوری کنین چون همراهی این ترشیجات با این جور غذاها مراتب نفخ معده و روده رو جفت و جور می کنن.

از خوردن ترشی بادنجان (لیته) همراه با غذاهای بطیءالهضم و دیرهضم باید دوری کرد؛ از جمله این غذاها میشه کباب جگر مشکی، ماهی، تخم مرغ نیمرو و بقیه غذاهای دیرهضم و کثیف صالح الکیموس یا ردی الکیموس رو نام برد.

پیشنهاد و تأکید می شه در خورشت فسنجان از اضافه کردن شکر سفید به اون که واقعاً یه اشتباه آشپزیه، دوری کرده و از رب انار به عنوان مصلحش استفاده کنین؛ در اینجور حالتی هضم و جذب و گوارش فسنجان بیشتر و بیشتر می شه.

از خوردن هر نوع ترشی به جز رب نارنج یا آب نارنج همراه با ماهی دوری شه؛ خوردن ترشیجات با ماهی باعث ضعف کبد و سوء مزاج کبدی شده و شرایط رو واسه بیماریهای سیستم ایمنی(Safety system) از جمله MS، ویتیلیگو (برص)، گیلن باره و… جفت و جور می آورد.

از خوردن ترشیجات در شب دوری کنین؛ خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخون(Osteoporosis) و ضعف اعصاب و حتی سکته های مغزی و قلبی می شه.

خوردن زیاده از حد ترشیجات در مردان باعث کاهش توان جنسی و ضعیف شدن اسپرمها و در زنان باعث دردهای شدید ایام پریود و قاعدگیهای بی نظم و دردناک می شه و در سنین بالا باعث شدید شدن آرتروز می شه.

یکی از مهمترین عوامل حواس پرتی و کندی حافظه و حتی فراموشی(Alzheimer) در ایران ، مصرف زیاده از حد ترشیجاته چون ترشیجات طبعشون سرد و خشکه و باعث سردی مغز می شن؛ از قدیم گفتن “ترشی نخوری یه چیزی میشی ” پس اگه نگران کندذهنی و حواس پرتی خودتون هستین دور ترشی و ترشیجات رو قلم قرمز بکشین.

واسه جفت و جور سیرترشی به ازای هر لیتر سرکه ۳ قاشق مصلح اون ، تخم سیاهدانه اضافه کنین؛ واسه جفت و جور ترشی هفتابیجار به ازای هر کیلو ترکیب اون ، یه قاشق غذاخوری مصلح اون یعنی پودر گلپر اضافه کنین.

.

منبع : pezeshk.us

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *