از دانه‌ی کتان چه می‌دانید؟ | سبزیجات

از دانه کتون چه می دونین؟

دانه کتون خواص خیلی زیاد و معجزه آسایی داره. شما در مورد اون چه می دونین؟ باید بگیم که دانه کتون ضدیبوست و ضد کلسترول است، با گرگرفتگی دوره یائسگی مقابله و از سرطان پیشگیری می کنه.

 

 

دانه کتون ضدیبوسته

دانه کتون پر از فیبرهای حلّال و غیرحلّاله و به خاطر همین ملین بوده و دفع رو راحت می کنه. اگه دچار یبوست طولانی هستین به سراغ دانه کتون برید.

روش مصرف

یه قاشق چای خوری دانه کتون رو به مدت یه شب تو یه لیوان آب خیس کرده و فردای اون آب رو به همراه دانه ها بخورین.

یا این که ۲۰ گرم دانه خشک رو با یه لیتر آب و به مدت ۵ دقیقه بجوشونین و محلول رو صاف کنین. صبح و شب بعد از غذا یه فنجون از این جوشونده بخورین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اثر دانه کتون تقریباً بعد از ۳ روز خود رو نشون میده.

 

دانه کتون، ضدکلستروله؟

یافته های پژوهشی که در سال ۲۰۰۵ انجام شده نشون میده مصرف روزانه ۲۰ گرم دانه کتون به مدت ۸ هفته، به اندازه داوری استاتین موثره و می تونه کلسترول بالا رو کم کنه. دانه کتون شامل اسید آلفا لینولئیک سازنده امگا ۳ه که باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون می شه.

روش مصرف

هر روز به غذاهایتان یک تا دو قاشق چای خوری دانه کتون آسیاب شده اضافه کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که گردو، روغن گردو و روغن کلزا شامل امگا ۳ای بیشتری از دانه کتانه. پیشنهاد می کنیم از این مواد غذایی هم به طور مرتب و بدون زیاده روی استفاده کنین.

به نظر محققان کانادایی، مصرف دانه کتون احتمال دچار شدن به دیابت نوع ۲ رو به اندازه ۸۰ درصد کم می کنه. این خاصیت دانه کتون به دلیل وجود مولکولای گیاهی اون هستش که قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارن

دانه کتون واسه مقابله با سرطان سینه

از اونجایی که دانه های کتون شامل فیتواستروژنایی به نام لیگنان هستن به خاطر همین نقش مهمی در پیشگیری از دچار شدن به سرطان سینه دارن. فیتواستروژنا مولکولای گیاهی هستن که مثل استروژنا عمل می کنن. این مولکولا از افزایش اندازه هورمون استروژن و رشد غدهای پستانی پیشگیری می کنن.

روش مصرف

روزانه یک تا دو قاشق چای خوری دانه کتون آسیاب شده به غذاهایتان اضافه کنین. باید بدونین که ۱۰۰ گرم دانه کتون شامل ۳۰۰۰۰۰ میکروگرم لیگنانه در حالی که همین اندازه کنجد، بروکلی و سیر به ترتیب شامل ۴۰۰۰۰، ۱۳۰۰ و ۵۴۰ میکروگرم از این ماده هستن.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مصرف فیتواستروژنا واسه زنائی که به سرطان سینه گرفتار بوده و یا هستن و زنائی که سابقه فامیلی این مریضی رو دارن پیشنهاد نمی شه. این افراد باید قبل از مصرف مثل این مواد غذایی با دکتر مشورت کنن.

 

دانه کتون گرگرفتگی زنان یائسه رو کم می کنه

براساس یافته های پژوهشی که در سال ۲۰۰۷ انتشار یافت، مصرف دانه کتون گرگرفتگی زنان یائسه رو کم می کنه. ۲۹ زن شرکت کننده در این تحقیق به مدت شش هفته، روزانه ۴۰ گرم بذر کتون آسیاب شده مصرف کرده و اثر مثبت اونو روی وضعیت خود دیدن. در واقع بعد از مصرف دانه کتون دردهای عضلانی و مفاصل این زنان کم شده و اخلاق اونا بهتر شده.

روش مصرف

پیشنهاد می کنیم روزانه یک تا دو قاشق چای خوری دانه کتون آسیاب شده به غذاهایتان اضافه کنین.

 

دانه کتون از دچار شدن به دیابت نوع ۲ پیشگیری می کنه؟

به نظر محققان کانادایی، مصرف دانه کتون احتمال دچار شدن به دیابت نوع ۲ رو به اندازه ۸۰ درصد کم می کنه. این خاصیت دانه کتون به دلیل وجود مولکولای گیاهی اون هستش که قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارن و می تونن با استرس اکسیداتیو، عامل دچار شدن به دیابت، مقابله کنن. البته باید بگیم که محققان بازم در حال تحقیق بیشتر در این مورد هستن.

روش مصرف

پیشنهاد می کنیم روزانه یک تا دو قاشق چای خوری دانه کتون آسیاب شده به غذاهایتان اضافه کنین.

مصرف روزانه ۲۰ گرم دانه کتون به مدت ۸ هفته، به اندازه داوری استاتین موثره و می تونه کلسترول بالا رو کم کنه

دانه کتون التهابای پوستی رو برطرف می کنه

سرخی پوست، جوش و چیزای دیگه ای به جز اینا. اگه دچار التهاب پوستی هستین دانه کتون رو امتحان کنین. دانه های کتون پر از موسیلاژ بوده و آرامش دهنده و ضدالتهابه.

روش مصرف

مقداری آب رو به آرد دانه کتون اضافه کرده و خمیر درست کنین. این خمیر رو با گرما خیلی ملایم گرم کرده و با ضخامت یه سانتی متر روی یه گاز یا پارچه تمیز پهن کنین. این مرهم رو هر روز دو تا ۳ مرتبه روی نقاط ملتهب بذارین.

 

در مصرف روغن کتون احتیاط کنین

دانه های کتون شامل ۳۵ تا ۵۰ درصد روغن هستن. این روغن به گرما حساسه و خیلی زود اکسید می شه. دانه کتون هم مانند تموم دانه های دیگه پر از اسید آلفا لینولئیکه. اگه شما قصد مصرف روغن کتون رو دارین باید احتیاط کنین.

* این روغن باید به اندازه کم و مانند چاشنی مصرف شه.

* از داغ کردن این روغن دوری کنین.

* روغن کتون رو دور از گرما نگه دارین.

* بعد از باز شدن در روغن اونو در یخچال بذارین.

* مدت مصرف اون تا ۳ ماه بعد از باز شدن در روغن هستش.

* مصرف روغن کتون واسه بچه های زیر ۳ سال پیشنهاد نمی شه.

 

دانه کتون در سوپرمارکتا، عطاریا و چیزای دیگه ای به جز اینا و به صورت دانه آسیاب شده، آرد یا روغن به فروش می رسه. می تونین از مواد غذایی دیگری که با بذر کتون غنی شدن استفاده کنین. مثل بعضی از نونا و تخم مرغا. معمولاً در مرغداریای صنعتی به مرغا دانه کتون میدن تا اندازه امگا ۳ تخم مرغا رو زیاد کنن.

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *