از درد مفاصل در فصل زمستان پیشگیری کنید | بیماری

: از درد مفاصل در فصل زمستون پیشگیری کنین

آکایران :شنا در استخر آب گرم ورزش مفیدی واسه کاهش درد مفصله

 

بنا : پیشگیری از درد مفاصل در فصل زمستون
با افت دمای هوا ،درد مفصل زیاد میشه. زمستون فصل درد واسه مبتلایان به آرتریته. هر چند هنوز رابطه بین درد مفصل و سرما در تحقیقات مشخص نشده اما شکی نیس که با افت دما علایم این مریضی بیشترمی شه. با سرد شدن هوا عضلات ،رباط و مفاصل سفت تر می شه.

 

به چه دلیل در هوای سرد درد مفاصل بیشتر می شه؟
با سرد یا بارانی شدن هوا، درخواست بیماران واسه داروهای ضد درد زیاد می شه  به گفته کارشناسان یکی ازعلتای اون عکس العمل آستر مفصل به تغییرات دماست ( این آستر پراز مایعه و مفاصل در اون قرار داره و باعث سالم نگه داشتن غضروف می شه . )جالبه بدونین که بیشتر مریضایی که زیر عمل جانشین زانو قرار می گیرن بازم در فصل سرما از درد شونِه یا زانو شکایت می کنن.

واسه کاهش درد مفاصل، ورزش کنین
در هوای سرد خیلی از ما موندن در منزل رو به قدم زدن ترجیح می دیم. اما راه رفتن یا فعالیت داشتن به درد بخور تره. چون کاهش فعالیت به کاهش جنب و جوش و درد بیشترمنجر می شه. خیلی از آدما که در فصل سرما فعالیت کمتری دارن دچار اضافه وزن می شن. هممون میدونیم که حتی اضافه کردن کمی وزن می تونه روی زانو و افزایش درد اون تاثیر بزاره. واسه حفظ دمای بدن و گرم نگه داشتن عضلات و غضروفا، در خارج از منزل لباسای گرم بپوشید.

واسه کاهش درد مفاصل، ورزشای کششی انجام بدین
با بالا رفتن سن ، مفاصل نیزسفت تر می شه پس بهتره افراد ۶۰ سال به بالا به ورزشای کششی بپردازند.

پمادا و ژلای OTC واسه آرامش درد آرتریت و مفصل مناسبه

 

 کمپرس گرم واسه کاهش درد مفاصل خوبه
کمپرس گرم واسه مفاصل سرد بسیار دل نشینه اما حواستون باشه تا دچار سوختگی نشید. کارشناسان پیشنهاد می کنن بیشترین حد ۱۰ تا ۲۰ دقیقه از کمپرس گرم یا سرد روی یه تیکه از بدن که نیاز داره استفاده شه. بیشتر مریضایی که دچار آسیب عصب در دست یا پا هستن از مریضی قند رنج می برن، این افراد نباید هر بار بیشتر از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ازکمپرس گرما یا یخ استفاده کنن.هر ۳ تا ۵ دقیقه هم عکس العمل پوستی کنترل شه.

به کار گیری ژلا و پمادای پوستی واسه کاهش درد مفاصل
پمادا و ژلای OTC واسه آرامش درد آرتریت و مفصل مناسبه.

در مصرف مسکنای OTC دقت کنین
دارویایی مانند استامینوفن ،ایبوپروفن و ناپروکسن در فصل زمستون بیشتر مصرف می شه. با این که این داروها ممکنه نیاز به نسخه نداشته باشه بهتره که دکتر رو در جریان داروهایی که مصرف می کنین بذارین. مخصوصا اگه مشکل کلیه یا زخم معده دارین یا این که از داروی رقیق کننده خون استفاده می کنین.

در مورد بعضی بیماریا با احتیاط باشین
مردم با مشکل عروقی مانند پدیده رینودز(سندروم سردی دست و پا) که یا به تنهایی ظاهر می شه یا این که همراه بیماریایی چون لوپوس خود رو نشون میده، دچار علایم سرما می شن. با منقبض شدن رگای خونی، انگشتان دست و پا بی حس و پوست آبی یا قرمز می شه. این افراد نه فقط دچار درد مفصل می شن بلکه دچار مشکل عروقی هم می شن. طبق این علاوه بر گرم نگه داشتن قسمت داخل بدن تلاش کنین دست و پا رو هم گرم نگه دارین.

منبع : salamatnews.comمنبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *